وب سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان

برگزاري جشن به مناسبت 16آذر

رئیس واحد رودان:

اقتصاد مقاومتی بدون توجه به پژوهش‌های کاربردی محقق نمی‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان گفت: دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در توسعه اقتصاد مقاومتی وظیفه مهمی دارند چرا که پایه و اساس این نوع اقتصاد توجه به پژوهش‌های کاربردی و دانش‌افزایی است.

به گزارش خبرنگار آنا، دکتر حسن داوری در آیین تجلیل از نخبگان آموزشی، پژوهشی، ورزشی و فرهنگی این واحد دانشگاهی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در چهارمین دهه فعالیت خود به واسطه توانمندی های بالای علمی و پژوهشی آمادگی ارائه راهکار برای حل مشکلات کشور در همه زمینه ها را دارد و از این پتانسیل بالا باید در راستای حل مشکلات و چالش های پیش رو بیشتر استفاده شود.

وی با توجه به بالابودن نرخ بیکاری فارغ التحصیلان مراکز آموزش عالی تصریح کرد: توسعه رشته های مهارت محور و حمایت از شرکت های دانش‌بنیان می تواند علاوه بر کاهش تقاضا برای واردات، زمینه بسیار خوبی برای اشتغال جوانان ایجاد کند.

این مسئول دانشگاهی تصریح کرد: اقتصاد رودان وابسته به کشاورزی است و این بخش در حال حاضر به دلیل تغییرات اقلیم آب و هوایی در این شهرستان با چالش های جدی مواجه شده و به همین منظور تلاش ما در دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان سوق دادن اعتبارات پژوهشی این واحد در راستای پاسخ به نیازهای پژوهشی کشاورزان است و در همین راستا فاز اول مزرعه تحقیقاتی لیموترش و گلخانه تحقیقاتی این واحد راه اندازی شده و به دنبال توسعه آن در فازهای بعدی هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان با اشاره به خشکسالی و پایین آمدن سطح آبهای زیرزمینی در این شهرستان خاطرنشان کرد: به دلیل خشکسالی کیفیت و کمیت آبهای زیر زمینی در حال پایین آمدن هست و به منظور تعیین سطح کیفیت آب و خاک کشاورزی دستگاه های پیشرفته ای از اعتبارات پژوهشی این واحد خریداری شده که کشاورزان شهرستان در قالب طرح ساها از این خدمات استفاده می کنند.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گفت: به دلیل اهمیت بخش کشاورزی در این شهرستان زمینه فعالیت مرکز رشد این واحد و طرح های تحقیقاتی آن بیشتر در زمینه کشاورزی و آب هست.

داوری از تهیه طرحی برای تحقیقات بر روی کاشت گیاهان دارویی در این واحد دانشگاهی با همکاری آب منطقه ای و جهاد کشاورزی خبر داد و تصریح کرد: در صورت نهایی شدن این طرح در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار اجرا خواهد شد.

در این مراسم از نخبگان دانشجویی در بخش های مختلف آموزشی، پژوهشی، ورزشی و فرهنگی تجلیل شد.تاریخ انتشار: 1396/09/20