وب سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان

سيد مصطفي ذوالقدر: محصولات گلخانه‌ای رودان قابل رقابت در بازارهای بین‌المللی است

نماینده شرق هرمزگان در بازدید از گلخانه واحد رودان:

محصولات گلخانه ای رودان قابل رقابت در بازارهای بین المللی است

نماینده مردم رودان، میناب جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی گفت: سال گذشته که کلنگ احداث گلخانه واحد رودان زده شد تصور نمی کردم در کمتر از یک سال شاهد برداشت محصولی با این درجه کیفیت از این گلخانه باشم و محصولات گلخانه ای شهرستان رودان قابل رقابت در بازارهای بین المللی است.

به گزارش از خبرنگار خبرگزاري آنا: سید مصطفی ذوالقدر در بازدید از گلخانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان گفت: توسعه کشت گلخانه ای توسط واحدهای دانشگاه آزاد با توجه به پتانسیل بالای علمی باید شتاب بیشتری بگیرد و در کنار درآمدزایی می تواند بستر مناسبی برای تحقیق و پژوهش باشد.

نماینده شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شهرستان رودان قطب کشاورزی هرمزگان بوده و اقتصاد این شهرستان بر مبنای کشاورزی است اما متاسفانه در سالهای اخیر به دلیل خشکسالی و بیماری جاروک لیموترش بخش کشاورزی این شهرستان با چالشهای جدی مواجه هست و ضروری است ارتباط دانشگاه با صنعت کشاورزی در شهرستان تقویت شود.

ذوالقدر از احداث کارخانه صنایع تبدیلی در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار در شهرک صنعتی رودان در آینده ای نزدیک خبر داد و تصریح کرد: احداث صنایع تبدیلی در کنار بخش کشاورزی می تواند ضمن اشتغال زایی ارزش افزوده محصولات کشاورزی را بالا ببرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس خاطرنشان کرد: واحدهای دانشگاه آزاد شرق هرمزگان پتانسیل بالایی برای توسعه دارند و با توجه به سرمایه گزاریهای کلان ملی در منطقه مکران واحدهای دانشگاه آزاد هم باید متناسب با این نگاه توسعه پیدا کنند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان نیز در این بازدید گفت: این واحد دانشگاهی به منظور پاسخگویی به نیازهای علمی کشاورزان این شهرستان بالغ بر ۳۰۰ اصله از انواع گونه های لیموترش، یک گلخانه تحقیقاتی و آزمایشگاه مجهز آب و خاک راه اندازی کرده و از ابتدای سال جاری کلیه آزمایشات آب و خاک کشاورزان در همین واحد انجام می گیرد.

دکتر حسن داوری خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی سالیانه بخش قابل توجهی از اعتبارات خود را به حوزه پژوهش و فناوری اختصاص می دهد و در این واحد دانشگاهی با توجه به نیاز شهرستان تمرکز این اعتبارات در حوزه کشاورزی و آب است.

وی از نماینده شرق هرمزگان به دلیل توجه به توسعه واحدهای دانشگاه آزاد در هرمزگان قدردانی کرد.تاریخ انتشار: 1396/11/01