وب سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان

اخذ پایان‌کار تمام بناهای احداثی دانشگاه آزاد اسلامی رودان در سال جاری

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان گفت: مهم‌ترین برنامه این دانشگاه در سال تحصیلی جاری، بهبود مستمر کیفیت آموزشی است.

حسن داوری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در رودان بیان کرد: برنامه ممیزی داخلی همه بخش‌ها اعم از کارگزینی هیأت علمی، گروه‌های آموزشی، اداره فارغ‌التحصیلان و سایر بخش‌های مرتبط با حوزه معاونت آموزشی در دستور کار این واحد دانشگاهی قرار دارد.

اخذ پایان‌کار تمام بناهای احداثی دانشگاه آزاد اسلامی رودان در سال جاری

وی اظهار کرد: به‌منظور استفاده بیشتر از ظرفیت اعضای هیأت علمی در راستای افزایش کیفیت آموزشی به‌رغم مشکلات مالی، فضای اختصاصی با امکانات لازم در اختیار اعضای هیأت علمی این واحد قرار گرفته است.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاداسلامی استان هرمزگان تصریح کرد: با تدبیر رئیس دانشگاه آزاد‌ اسلامی و با وجود افزایش هزینه‌های جاری، شهریه‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی افزایش چندانی نداشته و حتی در برخی رشته‌ها ۵۰ درصد تخفیف شهریه داشته‌ایم تا بتوانیم زمینه‌ای را فراهم کنیم که دانشجویان در این منطقه محروم با کمترین دغدغه به ادامه تحصیل بپردازند.

رئیس واحد رودان، توجه بیشتر به گروه‌های آموزشی را مهم‌ترین برنامه این واحد در کیفیت‌بخشی آموزشی عنوان کرد و گفت: قبل از آغاز سال تحصیلی، جلسات متعددی با مدیران گروه و اعضای هیأت علمی این واحد برگزار شده و برنامه‌ها و بخشنامه‌های جدید حوزه معاونت آموزشی دانشگاه در این جلسات تشریح شده است.

وی بر لزوم پایش مستمر برنامه‌های کلان دانشگاه در حوزه آموزش تأکید و تصریح کرد: این واحد دانشگاهی با اقدامات اصلاحی، پروژه کنترل کیفیت آموزشی و بهبود مستمر آن را با جدیت دنبال کرده و هرگز کمّیت را فدای کیفیت نخواهیم کرد.

داوری تصریح کرد: به‌رغم کاهش جمعیت دانشجویی کشور و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، جذب دانشجوی خوبی داشته‌ایم و قطعاً این نوید را می‌دهیم که امسال تعداد دانشجویان ما افت نخواهد داشت.

رئیس واحد رودان خاطرنشان کرد: در حوزه پژوهش و فناوری در سال جدید، کلینیک گیاه‌پزشکی این واحد تکمیل خواهد شد و در این راستا به‌دنبال تولید نهال‌های مرکبات مقاوم به بیماری‌ها و آفات جدید هستیم.

وی از برگزاری چند دوره تخصصی و مهارتی در رودان با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای این شهرستان خبر داد و اضافه کرد: با افزایش مهارت دانشجویان، به‌ویژه در رشته‌های فنی، به‌دنبال این هستیم تا آنان را به طرف بازار کار سوق دهیم.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: با آغاز سال تحصیلی جدید، برنامه‌های فرهنگی این واحد دانشگاهی نیز با جدیت بیشتری دنبال می‌شود و با همکاری نهادهای فرهنگی، آبان ۹۷ یادواره شهدای دانشجوی این شهرستان را برگزار خواهیم کرد.

رئیس شورای تخصصی عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: سال گذشته سند مالکیت تک‌برگ زمین این واحد دانشگاهی اخذ شده و سال جاری پایان‌کار تمام بناهای احداثی اخذ می‌شود.تاریخ انتشار: 1397/07/08